Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 19:50
 
Maraşlı dizisinde kim kimdir?
Maraşlı; kızı Zeliş’in vurulmasıyla hayatında yeni bir sayfa açan; gözü pek, cesur, adaleti kendi bildiği yollarla sağlamaya çalışan Maraşlı’nın, bir gün istemeden büyük bir olayla karşılaşan Mahur’la tanışması ve hayatını kurtarması sonucu, hem aşkın hem de büyük sırların peşinde soluksuz bir serüvene sürüklenmesini konu alıyor.
DİZİ - FİLM Haberi
 Maraşlı dizisinde kim kimdir?

Senaryosunu Ethem Özışık, Hakan Bonomo, Ercan Uğur’un,  yönetmenliğini Arda Sarıgün’ün üstlendiği dizinin kadrosunda ayrıca; Kerem Atabeyoğlu, Saygın Soysal, Cemil Büyükdöğerli, Rojda Demirer, Melis İşiten, Serhat Kılıç, Cihan Yenici, Neslihan Acar, Sinem Akyol, Türkü Su Demirel, Gizem Kala ve Bedriye Rosa Çelik rol alıyor.

 

Maraşlı (BURAK DENİZ)

 

Maraşlı 1987 Maraş doğumlu eski bordo bereli Özel Kuvvetlerde yıllarca görev yapmış bir askerdir. Kızı Zeliş’in bir saldırıda yaralanması üzerine görevinden ayrılıp Zeliş’in bakımını üstlenmiştir. Kendisine bir sahaf açan Maraşlı sakin bir hayat yaşamaktadır. 

 

Mahur (ALİNA BOZ)

 

30’lu yaşlarında, güzel, zeki ve entellektüel bir kadındır. Fotoğraf sanatçısıdır. Kendi stüdyosu vardır. İstanbul’da doğmuş, iyi okullarda okumuş, iyi bir çevrede yetişmiş bir kızdır. Ailenin en küçüğü olmasına ve tek kız olmasına rağmen şımarıklığı ya da küstahlığı yoktur. Sadece kendine güveni vardır. Çünkü çocukluğunda iki abiyle baş etmiştir. Belki adından sebep, melankoli sahibidir. Bazen kendini yalnız hisseder. Yalnız kalmayı da sever aslında. 

 

Aziz Türel (KEREM ATABEYOĞLU)

 

65 yaşındadır. Ailenin babasıdır. Genelde müşfik, sevgi dolu ama otoriter bir babadır. İş dünyasında saygın bir isimdir. Adana’lı saygın bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldikten sonra iyi bir eğitim almış ve genç yaşlarında iş adamı olmuştur. Şimdi ise ülkenin en büyük Özel Havayolu Şirketi’nin sahibidir. En çok kızı Mahur’a düşkündür. 

 

Savaş (SAYGIN SOYSAL)

 

40 yaşlarındadır. Yakışıklı, karizmatik, atletik vücutlu, yüksek zevkleri olan, zeki ve karanlık bir adamdır. En iyi puroyu, şarabı bilir. Damak tadına düşkündür, üstü başı zevklidir. Çoğunlukla siyah giyinir. Sanattan anlar.

 

Xeroderma Pigmentosum, diğer adıyla EPP hastasıdır. Yani güneşe çıkamaz. Hayatını hep karanlık ortamlarda sürdürmek zorundadır, dışarı çıktığında çok dikkatli olur. Çünkü vücudu tepki göstermektedir. En belirgin özelliği bu hastalıktır. Güneşli havalarda kullandığı özel bir şemsiyesi vardır. Biriyle konuşurken sarf edilen önemli kelimeleri konuşma esnasında not defterine yazma huyu vardır. 

 

Necati (SERHAT KILIÇ)

 

35 yaşındadır. İlhan’ın küçüğü, Mahur’un büyüğüdür. Entelektüel ve karizmatik bir adamdır her şeye rağmen. Serseri görünüşlüdür. Tam bir Tutunamayan, ayrıca da alkoliktir. Sabah akşam durmadan elinde matarasıyla içmektedir. 

 

İlhan (CEMİL BÜYÜKDÖĞERLİ)

 

41 yaşındadır. Aziz’in en büyük oğlu, Mahur’un abisidir. Şirketin yönetim kurulu başkanıdır. Tam bir işkoliktir. Çok iyi bir ticari zekası vardır. Şirketin bu derece büyümesinde hayati rolü vardır. Tüm vaktini işe ayırdığı için karısı Dilşad’a ve oğlu Oğuz’a yeterince ilgi gösteremez. 

 

Firuzan (ROJDA DEMİRER)

 

37 yaşındadır. Tam bir afettir. Sedef Hanım’ın aksine asil bir kadın değildir. Daha çok orta sınıf bir aileden gelmektedir. Hırsları vardır. Eğitimi yoktur. Cilvesi ve güler yüzüyle Aziz Bey’i kendine aşık etmeyi başarmıştır. Firuzan, Aziz’e iyi gelir. Lakin Aziz yaşı itibariyle Firuzan’ı her zaman mutlu etmeye muktedir değildir. 

 

Dilşad (MELİS İŞİTEN)

 

35 yaşındadır. İlhan’ın karısıdır. Genç yaşta evlenip hamile kalmıştır. Konservatuar mezunudur. İnce zevkleri olan klas bir kadındır. Kültürlü, entellektüel biridir. Son derece şık ve zariftir. Mahur ailede tek dertleşebildiği ve en iyi anlaştığı kişidir.  

 

Ozan (CİHAN YENİCİ)

 

39 yaşındadır. Türel Holding’in genel müdürüdür. İlhan’ın en yakın adamıdır. İlhan’la dostlukları çok eskiye dayanır.

 

Aynı okulda okumuşlardır, öğrencilik zamanlarında beraber takılmışlardır. Aralarında çok yaş farkı olmasa da Ozan’ın öz abisi gibidir İlhan. Ona hep destek olmuştur. Ozan da onu sever sayar

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maraşlı, Maraşlı dizisi, Kim Kimdir, Kim Kimdir Maraşlı,
Yorumlar
Haber Yazılımı