Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 17:05
 
Onikişubat Belediyesi’nden eğitime tablet desteği!
Onikişubat Belediyesi, Vali Hilmi Tolun Orta Okulu’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere uzaktan eğitim ile canlı derslere katılabilmeleri için tablet dağıttı.
EĞİTİM Haberi
Onikişubat Belediyesi’nden eğitime tablet desteği!

Programa ak parti Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel,AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur,AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut katıldı.

 

Okulların pandemi nedeniyle kapalı olması dolayısıyla 10 öğrenci ve velilerin katıldığı programda öğrencilere protokol tarafından tabletleri takdim edildi.

 

Programda konuşan Milletvekili Sezal şu değerlendirmelerde bulundu.

 

“Pandeminin başından beri yaklaşık bir yıldır Cumhurbaşkanımızın gayretiyle yardımseverliği ön plana çıkarmış bir ülkeyiz. Hanefi Başkanımızın eğitime olan desteğini hepimiz biliyoruz. Daha önce yurtlarıyla beraber okullar, bilgi ve kültür evleri yaptı. İlçesinde bulunan öğrencilerin eğitim almasına ve sınavlara hazırlanmasına destek oldu. Bugün de 400 öğrencimize tablet dağıttı. Yardımlaşmanın güzel bir örneğini sergileyen Başkanımıza ve destek olanlara teşekkür ediyorum.”

 

Başkan Hanefi Mahçiçek ise, “Pandemi döneminde insanlarımızın paylaşıma ne kadar değer verdiğini gördük. Ekonomik imkânlar bakımından çok daha iyi durumda olan 150 kadar ülkeye yardım paketi gönderdik. Şimdi ise öğrencilerimizin eğitime devam edebilmeleri için tabletlerimizi kendilerine hediye ettik. Sayın Milletvekilime, Kaymakam Bey’e, AK Parti İl ve ilçe Başkanlarıma, Milli Eğitim Müdürümüze katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

Tabletleri teslim eden her bir öğrenciye elleriyle teslim eden protokol, öğrencilere başarı dileklerini ilettiler. Öğrenciler ve veliler yapılan bu hizmetten dolayı Başkan Mahçiçek’e teşekkürlerini belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Onikişubat Belediyesi, Vali Hilmi Tolun Orta Okulu, Mehmet Cihat Sezal, Serkan Keçeli, Fırat Görgel, Gül Çitil Okur, Mücahit Kara,
Yorumlar
Haber Yazılımı